Login

Lost your password?
Don't have an account? Sign Up

KONTROL SİSTEMLERİ

ELEKTRO-HİDROLİK KONTROL

Elektrohidrolik kontrol, 2’den 22’ye kadar kontrol işlevi gerçekleştirebilen maden kapak bölümlerinin paralel kontrolü için kullanılır.

Elektrohidrolik kontrol, 3/2 yollu performans valfleri ile birlikte belirli bir fonksiyonu kontrol etmek için pilot valflerle  donatılmış performans bloğundan oluşur.

PİLOT KONTROL

Pilot kontrol, 2’den 24’e kadar kontrol işlevi gerçekleştirebilen maden kapak bölümlerinin paralel kontrolü için kullanılır. Bölücülerin kontrolü ve artan verimliliği için gereken küçük kuvvet nedeniyle, özellikle yüksek verimli duvar kompleksleri, yüksek çaplı hidrolik destek bölümleri ve kısa mesafe aralayıcısının gerektiği her yerde kullanışlıdır. 

Pilot kontroller bölünebilir ve kompakt olmak üzere iki versiyona sahiptir.

  • BÖLME PİLOT KONTROL

Pilot kontrolün bölünebilir versiyonu kontrol bloğuna ve çok kanallı iletkene bağlı performans bloğuna sahiptir.

  • COMPACT PILOT CONTROL

Pilot kontrolün kompakt versiyonu, kontrol ve performans bloklarının birbirine bağlanması ile nitelendirilir.

DOĞRUDAN PİLOT KONTROL

Doğrudan pilot kontrol 2’den 18’e kadar kontrol işlevi gerçekleştiren maden kapak bölümlerinin paralel kontrolü için kullanılır. Bölücülerin kontrolü ve artan verimliliği için gereken küçük kuvvet nedeniyle, özellikle yüksek verimli duvar kompleksleri, yüksek çaplı hidrolik destek bölümleri ve kısa mesafe aralayıcısının gerektiği her yerde kullanışlıdır. 

  • DOĞRUDAN KONTROL

Doğrudan pilot kontrol 2’den 12’ye kadar kontrol işlevi gerçekleştiren maden kapak    bölümünde paralel kontrol için kullanılır. Hidrolik bölücüler kapak bölümünün donatıldığı servo-motorları doğrudan kontrol eder.